آموزش

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE general

برای ثبت نام آزمون GRE General نیازمند طی کردن مراحل ثبت نام در سایت ETS هستید، این مراحل با پرداخت هزینه آزمون به اتمام می‌رسد و ثبت نام شما نهایی می‌شود. برای ثبت نام آزمون GRE General پیش از هر چیز یک اکانت در بخش GRE سایت ETS، برای خود ایجاد کنید سپس در ادامه مراحل راهنمای تصویری زیر را برای انجام ثبت نام خود دنبال کنید.

سایت ETS برای پرداخت هزینه آزمون GRE General دو شیوه در نظر گرفته است که شامل پرداخت از طریق ویزا‌کارت و پرداخت از طریق ووچر (Voucher) است. در پرداخت از طریق ویزا‌کارت/مستر‌کارت شخصا و به طور مستقیم با داشتن یک کارت ارزی نسبت به پرداخت هزینه آزمون اقدام می‌کنید. همچنین روش پرداخت با ووچر، بدین صورت است که پس از خرید ووچر، یک کد در اختیار شما قرار می‌گیرد و در مرحله پرداخت هزینه ثبت نام، آن کد را در فرم مربوطه وارد می‌نمایید و پرداخت شما تکمیل می‌شود.

۱. ورود به حساب کاربری: جهت شروع فرآیند ثبت نام ابتدا لازم است از طریق این لینک وارد سایت ETS شده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود که قبلا ساخته‌اید، وارد حساب کاربری خود شوید.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE general

۲. هدایت به صفحه انتخاب نوع و مکان آزمون: در این صفحه گزینه register/find test center,dates را انتخاب می‌کنیم.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE general

3. انتخاب نوع و مکان آزمون: در این مرحله نوع آزمون و مکان آزمون را انتخاب کرده و روی گزینه Find available test center and dates کلیک کنید.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE general

۴. انتخاب تاریخ آزمون: تاریخ مورد نظر خود را از لیست باز شده انتخاب نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE general

۵. در این مرحله بر روی گزینه Show test time برای مرکز مورد نظر خود کلیک کنید تا لینک Register نمایش داده شود، سپس بر روی لینک register کلیک نمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام آزمون GRE general

۶. تایید قوانین آزمون: در این مرحله قوانین آزمون قرار دارد و شما با زدن تیک جمله I understand and agree to the testing politics and … را زده و روی گزینه next کلیک کنید.

۷. تایید اطلاعات شخصی: در این مرحله اطلاعات شخصی شما نمایش داده می‌شود. شما با انتخاب گزینه next، این اطلاعات را تایید می‌کنید.

۸. تایید قوانین GRE Search Services: برای موافقت با قوانین GRE ، گزینه Yes, I would like to… را انتخاب و بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

۹. تکمیل فرم Background information: در این صفحه اطلاعات لازم را تکمیل نموده، روی گزینه next کلیک نمایید.

۱۰. خرید منابع آزمون: در این صفحه امکان انتخاب برای خرید منابع پیشنهادی ETS در اختیار شما قرار می‌گیرد. توجه داشته باشید که خرید این منابع، به اندازه مبلغ خود هزینه نهایی ثبت‌نام شما را افزایش خواهند داد و در مرحله پرداخت به فاکتور شما اضافه خواهند شد. در صورت عدم تمایل برای خرید منابع، از این مرحله صرف نظر کرده و برای ورود به مرحله بعد، مجدد روی گزینه next کلیک نمایید.

۱۱. مشاهده فاکتور و قیمت نهایی قابل پرداخت: برای ادامه به مرحله بعد روی دکمه proceed to checkout کلیک نمایید.

۱۲. تایید مبلغ قابل پرداخت: برای پرداخت، گزینه Pay Now را انتخاب کنید.

۱۳. انتخاب درگاه پرداخت: در این قسمت وارد مرحله پرداخت شده‌اید. گزینه pay with a credit card, or debit … را انتخاب و بر روی گزینه Continue نمایید.

۱۴. تکمیل اطلاعات پرداخت: اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و برای ادامه روی دکمه Buy کلیک نمایید.

۱۵. رسید نهایی: رسید پرداخت سفارش شما در این صفحه مشاهده می‌شود.

 

منبع: تهران پرداخت